افتخارآفرینی گروه خردسالان رقص آذری آیلان در مسابقات آیینی ۲۰۱۶ بلغارستان

کسب مدال طلا و نشان فولکلور اورفیوس

گروه آیلان به سرپرستی توحید حاجی بابایی بعنوان نماینده ایران موفق به دریافت مدال طلا، تندیس اورفیوس، لوح افتخار شهردار ابزور از جشنواره بین المللی “قهرمانی فولکلوریک جهانی ۲۰۱۶” شد.

این جشنواره مورخ ۲۸ مرداد تا ۷ شهریور به همت انجمن جشنواره‌های فولکلور اروپا (eaff) و شهرداری های شهر نسبار، ابزور و بورگاس برگزار شد و محل تجمیع هنرمندان آیینی اقصی نقاط جهان بود که در آن بیش از ۲۰۰۰ هنرمند حرکات آیینی، موسیقیدان و خواننده در قالب ۱۱۰ تیم از کشورهای مختلف طی ۱۰ روز متوالی به اجرای برنامه پرداختند و گروه آیینی آذربایجانی آیلان از ایران موفق به دریافت نشان طلا و نماد اورفیوس شد.

اعضای سفارت خارجه ایران در بلغارستان در فینال مسابقات، حضور داشته و از گروه آیلان حمایت کردند. افتخارآفرینی گروه آیلان پس از بازگشت به ایران مورد استقبال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پوشش خبری آنها و بسیاری از رسانه های ملی، قرار گرفت.

لازم به ذکر است که گروه آیلان از تهران و با ۱۰ نفر از هنرمندان خردسال خود متشکل از عارف محمدی، رادمان مشفقیان، ایلیا فاضلی، امیرحسین قنبرآبادی، امیرعلی قنبرآبادی، آیدین زاهد، آریا فخری، سورنا ملکی، عسل برنایی و آیتن عباسوند در این رویداد شرکت کرده بود.

خردسالانی که همه تحت سرپرستی استاد حاجی بابایی و با تلاش و پشتکار در کلاسهای آموزش رقص آذری به این درجه از مهارت در اجرا رسیدند.

خلاصه حضور آیلان در جشنواره قهرمانی فولکلور بلغارستان:

 

 

 

اجراهای گروه کودکان آیلان در این رویداد:

 

 

 

گزارش روزنامه ایران دیلی و سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور کودکان آیلان در فستیوال بلغارستان::

گزارش روزنامه ایران دیلی آیلان

گزارش روزنامه ایران دیلی آیلان

گزارش روزنامه ایران دیلی آیلان

گزارش روزنامه ایران دیلی آیلان

گزارش سایت هنرآنلاین از افتخارآفرینی آیلان در بلغارستان و روسیه:

 

به این صفحه امتیاز دهید