جایزه اول و جایزه ویژه برای گروه آیینی هنری رقص آذربایجانی آیلان در سن پترزبورگ روسیه

کاپ و دیپلم طلا به نشانه جایزه اول و کاپ جایزه ویژه هیئت داوری در حفظ آیین بومی در مسابقات جهانی آیینی 2016 روسیه، به گروه آیینی رقص آذری آیلان به سرپرستی توحید حاجی بابایی اعطا شد.

جشنواره رقص آیینی 2016 روسیه که مورخ 21 تا 25 آبان در شهر سن پترزبورگ برگزار شد، شاهد رقابت 70 تیم از کشورهای مختلف همچون ایران، روسیه، چین، مکزیک، اندونزی، لهستان، رمانی، لیتوانی، ارمنستان، بلاروس، اتریش، قزاقستان، استونی و بلغارستان بود که در قالب های سنی مختلف و در چند روز متوالی روی صحنه رفتند که از آن میان 23 تیم با کسب امتیاز لازم راهی فینال شدند. فینال مسابقات آیینی هنری مورخ 15 نوامبر 2016 ( 25 آبان ماه 1395) با افتخارآفرینی گروه آیلان از تهران بعنوان نماینده ایران، به اتمام رسید. قضاوت این مسابقات را داوران برجسته از کشورهای مختلف همچون پروفسور وئرا سیوووا و پروفسور ولادیمر بلاییو به عهده داشتند.

اجراهای آیینی گروه آیلان تهران به سرپرستی مهندس حاجی بابایی که فرهنگ غنی آیینی سنتی آذربایجانی ایران را به نمایش گذاشت، مورد استقبال هنردوستان روسیه و سایر ملل قرار گرفت. لازم به ذکر است که گروه آیلان با تیم خردسالان خود که همگی آموزش رقص آذری را در کلاسهای آموزشی آیلان گذرانده بودند در شهریور ماه 1395 با کسب مدال طلا در مسابقات آیینی بلغارستان، برگ زرینی به افتخارات آیینی هنری کشور افزوده بود.

مشاهده اجراهای آیلان در فستیوال بین المللی روسیه:

گزارش سایت هنرآنلاین از افتخارآفرینی آیلان در بلغارستان و روسیه:

 

5/5 - (1 امتیاز)