کنسرت رقص آذربایجانی و موسیقی قزاقی در فرهنگسرای نیاوران – 30 آذر 96

کنسرت رقص آذربایجانی و موسیقی قزاقی در فرهنگسرای نیاوران – 30 آذر 96

فرهنگسرای  نیاوران در بلندترین شب سال میزبان موسیقی ملی قزاقستان متشکل از گروه موسیقی “ساری آقا” بود. که خردسالان گروه آیلان هم بصورت مشترک در دو بخش و با اجراهای چوپانی و لزگینکا در این کنسرت با رقص آذربایجانی روی صحنه رفتند.

گروه ساری آقا در ادامه تفاهم همکاری‌های فرهنگی هنری بین ایران و قزاقستان و تبادل گروه‌های موسیقی دو کشور، به همت موسسه توسعه هنرهای معاصر به ایران دعوت شد و با اجرای قطعاتی از مناطق مختلف قزاقستان به صحنه رفت.

اجرای “ساری آقا” برای اولین بار رپرتواری از موسیقی محلی قزاقستان را دربر داشت. آنها آنسامبل خود را در دو بخش که هر بخش با 12 قطعه همراه بود اجرا کردند.

گروه آیلان در این کنسرت متشکل از امیرحسین قنبرآبادی، امیرعلی قنبرآبادی، علیرضا پیامی، بردیا عادلی، آیدین زاهد، ایلیا اسدی و عارف محمدی به سرپرستی توحید حاجی بابایی بود.

حضور علی جنتی وزیر محترم سابق ارشاد، علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد، استاد فرهاد فخرالدینی رهبر سابق ارکستر ملی ایران و استاد فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی ایران و ساکین عبدالرحمان‌اف رئیس ارکستر فلارمونیک قزاقستان در این برنامه از نکات حائز اهمیت بود.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.